Dua Lipa, artistja me më së shumti albume të shitura

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, ka arritur një tjetër sukses në karrierën e saj.

Debutoi që nga viti 2015, ajo ka lansuar vetëm dy albume dhe është 25-vjeçare, por kjo nuk e ndali atë të rangohet ndër artistet që me më së shumti albume të shitura të të gjitha kohëve.

Në një postim në Twitter, Worldwide Sales Charts, përmendi Dua Lipën, duke theksuar se ajo ka shitur 153 milionë kopje këngësh në gjithë botën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *