Manchester United turpërohet në shtëpi, Tottenami ia bën 6 me 1

Manchester United është mposhtur 6-1 nga Tottenhami në ndeshjen e vlefshme për xhiron e katërt në Premier Ligë


‘Djajtë e Kuq’ e nisën shumë mirë takimin duke kaluar në epërsi qysh në minutën e parë me anë të Bruno Fernandes që shënoi nga penaltia, shkruan Reporteri.net

Tottenhami riktheu epërsinë shumë shpejtë me dy gola të shënuar nga Ndombele 4′ dhe Son 7′.

Anthony Martial u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 28-të për t’ia mundësuar më pas goleadën Tottenhamit.

Kane 30′ dhe Son 37′ shënuan për Spurs që mbyllën pjesën e parë me rezultat 4-1.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *