Meçi i madh zhvillohet sonte, Khabib kundër Gaethje

Pritet të jetë ajka e përballjeve sportive.

Pas atyre në La Liga e Premier Ligë, meçi mes Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje në kuadër të UFC 254, pritet të marrë vëmendjen e gurmanëve të këtij sporti.

Ylli i MMA-së, çeçeni nuk e ka shijuar ende humbjen në karrierën, njëtji ashtu si edhe kundërshtari i tij.

Megjithatë, Khabib llogarit favorit, duke parë faktin se ai i ka regjistruar të gjitha fitore dhe se këtë rrugëtim të suksesshëm do të mundohet ta vazhdojë edhe më tutje.

Fituesi i këtij dueli do ta zyrtarizojë edhe kampionin e këtij sporti në kategorinë super të mesme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *